Home

Ce inseamna 4x100 la jante

Mai sus am folosit drept exemplu J-ul care este prezent pe multe jante, insa putina lume stie si ce inseamna. J, JJ, K, JK, B,P sau D sunt litere care apar laolalta cu cifra care arata latimea interioara a jantei, cum ar fi 7J. Literele arata ce fel de profil are janta, mai exact, pe ce suprafata se asaza anvelopa La prima vedere totul pare simplu, dar nu e chiar asa. Acum va vom explica cu ce se mananca o janta auto, de la A la Z. De obicei, jantele au inscrise pe ele cateva numere care spun totul despre ele, insa degeaba le citim daca nu intelegem ce reprezinta. Majoritatea au inscrise o suita de numere si litere de genul 6Jx15 H2-40 ET45 Clinica de Jante Blog - Stiri auto. ET-ul sau cunoscut si ca Offset este distanta dintre centrul imaginar al jantei si si fata interioara a jantei care va veni lipita de fuzeta. Cu cat et-ul este mai mic cu atat roata va fi scoasa mai in afara aripii, iar cu cat este mai mare cu atat, janta se va afla mai interior, sub aripa si nu e niciun mod prin care pot sa pun jante de 4x100?? ce inseamna PCD? legata de un raspuns la: jante pentru fiat panda A intrebat atomykutz (260 puncte) acum 10 ani in categoria Tuning. Distribuie pe Facebook. 3 Raspunsuri +3 voturi. A raspuns pitanualex (1,770 puncte) acum 10 ani

Motivul pentru care ati cumparat de la ei: Gasit ce cautam (diferentiatori: zero cost transport la aproape acelasi pret de produs si plata card online). Asta pana la plasare comanda. Mod de gestionare comanda plasata ma va face sa revin pentru inca o pereche de jante Va oferim Janta aliaj BORBET BS4 Metali Grey 6.5x15 4x100 ET40 64,1 , una din cele mai performante Jante Aliaj marca Borbet la numai 420.16 lei in loc de 494.31 lei Mai sus am folosit drept exemplu J-ul care este prezent pe multe jante, insa putina lume stie si ce inseamna. J, JJ, K, JK, B, P sau D sunt litere care apar laolalta cu cifra care arata latimea interioara a jantei, cum ar fi 7J. Literele arata ce fel de profil are janta, mai exact, pe ce suprafata se asaza anvelopa Prezoanele auto: tot ce trebuie sa stii despre prinderea rotilor de masina. Rotile masinii sunt elemente foarte importante formate din doua piese: janta si anvelopa. Aceste roti sunt prinse de autoturism cu ajutorul unor prezoane sau piulite care trebuie sa fie rezistente si sa fie mereu stranse cat trebuie. Numai daca ne gandim ca 16 sau 20 de.

Aici, va prezentam un set de prezoane janta din aliaj, de la firma Renault, ceea ce inseamna ca ele pot fi si instalate pe autoturismele Dacia. Sunt de tip antifurt, pentru jantele de aliaje de otel, cu specificatiile M12x1,5×25, cu cap de 17 pentru cheie Ce inseamna distribuitor autorizat Best-Tires.ro vinde doar produse originale achizitionate direct de la producatorii internationali sau de la reprezentantii acestora in Romania. Afisarea produselor pe site-ul www.best-tires.ro se face numai dupa verificarea atenta a originii produselor, respectarii legilor si regulilor nationale si. Pret cu TVA: 335,00 LEI. Jante ALIAJ R14 - DEZENT TD TTD43SA25 R14 6 4X108 ET25. Tip auto: PEUGEOT 1007, PEUGEOT 206, PEUGEOT 307, CITROEN C2, CITROEN C3, CITROEN C3 Pluriel, CITROEN C4. Pret cu TVA: 269,00 LEI. Jante ALIAJ R14 - ENZO G EGH2SA35 R14 5,5 4X100 ET35

Jante auto - caracterisitici de baza . De cele mai multe ori pe jantele noastre vedem careva combinatii de litere si cifre, insa foarte putini stiu ce inseamna ele. In continuare, va vom detalia ce reprezinta toate acestea Mai sus am folosit drept exemplu J-ul care este prezent pe multe jante, insa putina lume stie si ce inseamna. J, JJ, K, JK, B,P sau D sunt litere care apar laolalta cu cifra care arata latimea interioara a jantei, cum ar fi 7J Intradevar tija este metalica. Sa va spun experienta mea cu schimbatul rotilor de iarna: Am luat asa: jante second tabla Suzuki R15 4x100 5.5J ET40 (starea lor a fost mai buna decat ma asteptam la jante second; gasite pe olx chiar in oras - 250 lei), anvelope Barum Polaris 3 - 710 lei si senzori tot de pe olx de la cineva din Bucuresti (Continental cu codul S180052024D; pret 280 lei)

Cum citim codurile de pe jante - Reno

Aste sunt CMS'uri cum erau o data in METRO,am dat 8 milioane pe ele am ajuns cu ele la vulcanizare am platit montatul si echilibratul cam 60 70 ron si 2 au mers 2 nu....turci astia bine ca mi am recuperat banii de ii dadusem pe ele nu am pierdut decat ce am dat la vulcanizar Ce pret are Jante reds? Unul dintre cele mai populare magazine despre jante reds din SUA si din intreaga lume, Michelin vinde jante reds de calitate in aproape toate categoriile. De la jante reds rulate pana la jante reds de vara pana la jante reds de toate anotimpurile, Michelin prezinta listele de recomandari ale consumatorilor si expertilor din industrie

Jantele auto, de la A la Z - Prezentam cu pasiune tot ce

1. Cumpara Janta tabla Dacia Sandero Stepway ET37 6J X 16H2 403002053R de la eMAG! Ai libertatea sa platesti in rate, beneficiezi de promotiile zilei, deschiderea coletului la livrare, easybox, retur gratuit in 30 de zile si Instant Money Back
  2. Alegerea unui set de jante potrivite insa inseamna mai mult decat estetica daca se tine cont de faptul ca aceste accesorii auto aduc numeroase avantaje unei masini, avantaje despre care cu siguranta stim destul de putine lucruri. Iata asadar cateva lucruri noi si interesante despre jantele auto. Ajuta la racirea sistemului de franare
  3. Vand jante tabla, 4x100, 14 inch, merg lejer pe accent. 400 lei setu
  4. Salut , am un clio 2 cu 3 usi din 2004. Cand l-am luat avea ro ti de tabla, dar am gasit ni s te jante de aliaj de renault la combinatie. Sunt 4x100 6Jx15 cu ET38. Can
  5. Adaugă la favorite Adăugat la favorite. Parc dezmembrari auto Dezmembrari Horpaz-Iasi. SC PROGLOBAL INVEST SRL (echiparea de fabrica) este ca si calitate peste tot ceea ce inseamna AM (after market) si chiar si peste cele OEM ( piesele pe original - dar care nu sint de prima echipare) Jante 4x100 Jante 1000 miglia Jante 14 Jante Tabla.
  6. Decat sa tot schimbi, mai bine iei jante de tabla pe 16 si gume. Le pui imediat ce ai nevoie de ele, si le dai jos imediat. Plus ca si cauciucul se pastreaza mai bine umflat la racoare si un pic de umezeala, adica la beci. Eu recomand Michelin Alpin pentru iarna, sunt cele mai bune din ce am incercat

La ce se refera termenul „ET - Clinica de Jante Blo

1. Descopera ofertele pentru jante aliaj 16 si alege produsul potrivit pentru tine. Vei gasi 398 oferte de la brand-uri renumite cum ar fi: Dezent, Oem, Audi, Volkswagen sau BMW Cumpara ieftin jante aliaj 16. Pentru a gasi jante aliaj 16 ieftin foloseste sortarea dupa pret ascendent si vei avea la dispozitie oferte cu preturi incepand de la 1 Leu
  2. Cumpara Janta aliaj 2Drive TX by Dezent pentru Dacia Logan 2, 6.5J x 16inch, 4 x 100, ET 40, omologare Dacia, Argintiu de la eMAG! Ai libertatea sa platesti in rate, beneficiezi de promotiile zilei, deschiderea coletului la livrare, easybox, retur gratuit in 30 de zile si Instant Money Back
  3. Jante din aliaj pt Cielo. By Cla, September 28, 2004 in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza.
  4. Jante 14 Alcar Stahlrad 5995. Jante otel 14 omologate RAR si TUV. Livrare gratuita, garantie producator 2 ani
  5. De exemplu 4x100 inseamna prindere in 4 prezoane cu distanta de 100mm intre ele, 5x120, prindere in 5 prezoane cu distant de 120 mm intre ele. Mai exista jante cu prindere dubla de genul 5x100-5x114, adica o janta cu 10 gauri, 5 cu distanta de 100mm si 5 cu distanta de 114mm

ce inseamna PCD?? #782 - 4Tuning Hel

Aș comanda niște jante pentru un VW Tiguan 2010-2011. Dar nu știu dacă se potrivesc. 3 = 4x100,vw golf 3 gti, vr6=5x100vw golf 4/bora = 5x100vw golf 5, 6 = 5x112polo 86c, 6n = 4x100polo 9n = 5x100polo 6r = 5x100 vw passat b4, b5, b5.5,b6,b7 = 5x112passat b3 = 4x100vw tiguan,caddy, touran, jetta, noul scirocco, noul sharan, new beetle. La Golful 1 am luat 4 jante de Matiz (8 gauri ,4 de matiz si 4x100) si au venit cu 4 inele de centrare ,asta dupa ce m-a alergat nenea de la raionul auto sa mi-le dea si acum imi aduc aminte de reactia mea ,ca nu intelegeam ce sunt alea si omul mi-a zis ca se pun pe butuc pentru centrarea rotii ca sa nu vibreze si sunt de plastic Multe din aceste jante din aliaj pot fi imbogatite cu aluminiu sau magneziu, ceea ce inseamna ca vor fi mai durabile, dar si casante in cazul unor socuri mecanice mari. Cu siguranta veti gasi cele mai bune jante auto, in cazul in care veti avea in vedere tipul acestora. Profită de Reducerile actuale eMAG la jantele auto: CLICK AICI Configurati-va masina in magazinul nostru online Janta.ro! Veti descoperi astfel produsele care se potrivesc. Datorita experientei noastre puteti cumpara usor si comfortabil jante pentru autovehiculul Dumneavoastra

Comanda prin telefon. 0751 136 440 0312 287 300 Program: Luni - Vineri: 09.00 - 18:00. Comanzi azi, primesti maine. Oriunde. Livram anvelope si jante in toata tara in termen de 24 de ore Fratilor ce inseamna 6J inaintea diametrului jantei sau 7J mai degraba. Vreau sa comand de pe un site niste jante si vreau sa nu am surprize. Eu am cauciucuri 205/55/R16 si vreau sa iau niste jante care au dimensiunile 7J x 16 sau 7.5 x 16 dar nu vreau sa dau 800 euro si sa stau cu ele in garaj

42. 239 Eur. -. Detalii. Inapoi sus. BBS. BBS inseamna calitate 101%, pasiune, c.ompetenta, precizie la nivel de micron.Aceasta este reteta de succes a producatorului german de jante premium, furnizor oficial in competitiile auto Ţine-mă minte Nu se recomandă pentru computere cu mai mulţi utilizatori. Autentificare. Ai uitat parola? Înregistrar Colectia Design Line ofera o gama de jante BBS la standarde tehnologice ce echivaleaza calitatea de prima echipare, la un raport pret competitiv. Turnare joasa presiune la 1,2 bari, tratament termic pentru stabilitatea aluminiului, inspectie cu raze X, optimizare a greutatii jantei Perçage : 4x100, 5x108, 5x112. Autres tailles disponibles. 15 Trouver mon véhicule ok. Livraison en 2 à 5 jours ouvrables suivant les régions de découvrir les qualitées de la jante Artech Alaska 16 et consultez les avis des clients pour la jante Artech Alaska 16 qui ont acheté ce produit sur Quartier des jantes..

Jante aliaj - livrare gratuita, modele variat

1. Comunitatea pasionaţilor de Citroën din România. Portal Forum ClubCitroen Forum ClubCitroe
  2. Alte efecte secundare neplacute pot aparea la bracare sau, daca prin design, janta atinge etrierul (ET-ul nu inseamna, deci, totul...). In prezent, eu am pe a mea jante pe 14 cu gume 175/65/14 si ET35 si nu am avut nici o problema. Bafta Ultima modificare facuta de Xenomorph la Vin 23 Jun, 2006 12:06 p
  3. Intrucat sunt la vanatoare de jante pt. al meu, am gasit cateva informatii cu privire la compatibilitati cu jante de la alte masini. Deci, infamul 4x114,3 este folosit de: Volvo. S40 / V40 offset 35 to 42. Hyundai. Accent - offset 35 to 45. Coupe - (4 stud) offset 35 to 45. Elantra - offset 35 to 45. Kia. Carens - offset 35 to 42. Clarus.
  4. Am vazut niste jante misto de la OZ pentru Mercedes, de 18...Problema este ca eu am configuratia de 19....Are ceva daca e mai mare decat janta? Daca era prea mica,atunci era problema, insa asa nu prea cred.Nu? :)) aia e tare de tot daca esti beat du-te si te culca :)). Adevaru e ca nu te-ai exprimat bine cum zic cei de pe aici.Bine ca au inteles ei ce ai vrut sa spui dar na suna cam aiurea.
  5. Am sunat si la un distributitor din romania pt. aceste jante si mi-a spus ca daca in configurator le da ca fiind bune inseamna ca se potrivesc si ca nu ating in aripi.Am facut si un calcul pe net si ar insemna sa iasa in afara cu 20 mm si sa fie mai late cu 10mm ( eu am pe masina acum 6,5 x 16 ET 50).Nu am gasit nici pe net vreo poza cu un Leon.

Ma refeream la diametrul central, asta inseamna centerbore la distantiere/jante, etc. Pe ce masina au fost? Sunt facute pentru mai multe masini care au dimensiunea la prezoane 4x100. 5x100. 5x112 Ofer servicii de diagnoza auto specializata,execut lucrari de mecanica pentru toate marcile din grupul VAG (VW/Skoda/Audi/Seat La valeur ET indique la position vers l'intérieur o๠l'extérieur du logement de la jante. La largeur de la jante. 7x15* veut dire que la jante a une largeur de 7 pouces (1 pouce=2,54cm) Le diamètre d'une jante. 7x15* signifie que la jante a un diamètre de 15 pouces. Plus le diamètre de la jante s'agrandit, moins haut le profil du pneu sera

Anvelope si Jante, discutii Sign in to follow this . Followers 13. Anvelope si Jante, discutii. p.s. vezi ca esti un pic eronat in ceea ce priveste ce latime de anvelopa se poate monta pe latimea jantei. pe 6,5J se pot monta jante 185,195,205. vazand cum stau anvelopele la megane 2 pe 6,5J (cam fac burta) iti recomand latime 7J pentru 205 latime anvelopa Toate partile componente unei roti modulare sunt fixate in suruburi. Elite Tires Distribution comercializeaza o gama larga de jante din aliaj, certificate RAR/TUV, de la cei mai renumiti producatori din domeniu, destinate tuturor categoriilor de autovehicule. Jante aliaj comercializate : Jante aliaj Aez. Jante aliaj Alutec Jante, Lanturi si Flanse Distantiere; Daca este prima ta vizita, verifica sectiunea de intrebari si raspunsuri facand click aici: FAQ Pentru a te inregistra si a te bucura de toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici: Inregistrare Mare atentie! Forumul are niste reguli care trebuiesc respectate de toti utilizatorii

Janta aliaj BORBET BS4 Metali Grey 6

In general, fiecare stie ce distanta intre prezoane are masina lui. Fie ca este 4x100, 5x112 ori 5x100, orice masina are o anumita distanta intre prezoane. Daca nu cunoastem exact aceasta dimensiune, putem alege gresit jantele pentru masina noastra MSW este primul brand distribuit de OZ inca din anii '80, fiind sinonim cu tot ce inseamna calitate, design superior si investitii excelente in domeniul auto. Jantele MSW sunt solutiile perfecte pentru toate sezoanele si tipurile de climat fiind proiectate si manufacturate dupa traditia italia atat de recunoscuta la nivel international

Informatii utile jante si cauciucuri - PeugeotClub ROMANI

1. salut :) am si eu o intrebare am logan ph2 si dimensiunile jentii (de tabla)sunt 6j15h2 et43. as vrea si eu sa stiu ce inseamna acel h2.si as mai vrea sa-mi iau 4 jenti de tabla dar nu gasesc cu et de 43. doar cu et 50 am gasit pana in prezent. daca ai putea sa-mi spui cu ce ma afecteaza et`u (stiu ca cu cat e mai mic scoate janta mai.
  2. Jante. Camion anvelope Camion. Continental au reusit sa ridice continutul de dioxid de siliciu din anvelopa de la 120 unitati per cauciuc la peste 200, ceea ce confera materialului o micro flexibilitate mult mai buna la temperaturi scazute, ducand la o mai buna interactiune si aderenta cu drumul. ceea ce inseamna o transmisie mai mare.
  3. im 2 anvelope de turisme cumparate achitate in numerar la livrare, virament bancar.Pentru mai putin de 2 anvelope cumparate sau alte tipuri de anvelope costul de transport este de la 12,9 RON/anvelopa in aria de acoperire Fan Courier. Daca localitatea in care ai nevoie sa fie livrate anvelopele nu se regaseste in aria de acoperire Fan Courier poti plati.
  4. Bazar Auto 4Tuning: Cel mai puternic bazar auto din Romania. Anunturi auto cu masini second de vanzare, piese auto, dezmembrari auto, vanzari moto, scutere, atv si sisteme audio pentru masini
  5. iowa DEZENT TX graphit
  6. Vreau sa-mi cumpar 4 jante de aliaj, la mana a doua pentru logan, ca sa pun gumele de iarna pe ele. Nu sunt modelul acela care vin pe logan din fabrica. Sunt aduse din Germania, revopsite, etc, la pret de 4-500 lei pe set (4 bucati). Imi puteti spune la ce sa fiu atent la ele cand le cumpar ? Multumesc. darthmaul a postat un mesa
  7. Jante aliaj 4x100 Schmidt Modern Line R15 8j toate et 25. Piese - Accesorii » Autoturisme 2 000 lei. Daca vrei sa cumperi ceva aici vei putea gasi produsele care te intereseaza la preturi mai mici decat in orice magazin. Toate aceste anunturi se publica gratuit si fara sa ai nevoie de crearea unui cont de utilizator

Informatii utile jante si cauciucuri - Club KI

Salut mestere aici te contrazic daca te uiti la performantele date de fabrica motorul de 1,4 ajunge mai repede la 100 km decat un dci de pana la 70 cp nu ma refer la motoare resoftate si mai stiu eu ce ca atunci intri in alta categorie si un mpi 1,4 poate scoate resoftat mai bune performante problema celor cu dci cand trece pe un mpi ca schimba treptele ca la dci si atunci e puturos motorul de. Re: Oferta Suzuki pentru cauciucuri iarna. « Răspuns #5 : 23.Oct.2015, 09:35:40 p.m. ». Jantele din tabla, echipare fabrica, pt Swift, S-cross, Vitara sunt fabricate la Drăgășani. Oferte găsiți pe olx la fiecare din ele, de ex pt S-cross cca 180 lei, eu zic superoferta fata de alte variante 250 - 300 lei Dupa ce am parcurs aproximativ 45k km m-am gandit k ar fi cazul sa imi schimb cauciucurile. Dar am zis k nu este rau daca mi-as schimba si jantele cu unele. Jantele Vertini cu livrare la preturi mici in Chisinau si Moldova. +373 60 570 007. Magazin online 9:00 - 18:00 (L-V) +373 60 066 000. Vulcanizare Mobila 24/7 non stop

Prezoanele auto: tot ce trebuie sa stii despre prinderea

narcoticit2 : tot nu ai zis cate jante ai de vanzare. in poza vad numai 2. Gumele mi se par Pirelli P6000 (am si eu pe spate, f bune, dar putin zgomotoase), nu ca m-ar interesa neaparat gumele, ca oricum o incaltz cu gume noi in primavara (Michelin Energy E3A, din astea am pe fatza si sint super ok) Ai si capacele la ele Aveti nevoie de jante calitative? A cumpara jante ASW in magazin online Autoshina.md la preturi mici! Calitate si garantia! ☎+ 3736006600 Bineinteles ca diametrul unei jante va influenta greutatea, stabilitatea, demarajul sau alti parametri ai masinii. Profilul jantei. J, JJ, K, JK, B, P sau D sunt litere care sunt atasate la cifra care arata latimea interioara a jantei, cum ar fi 7J. Literele arata ce fel de profil are janta, mai exact, pe ce suprafata se asaza anvelopa

Cea Mai Buna Janta Aliaj - Recenzii In August 202

Dezmembrari dacia logan piese de origine 2005-2016 , logan 15dci 2005 logan 15dci 2006 15dci 2007 15dci 2008 15dci 2009 15dci 2010 15dci 2011 15dci 2012 piese si accesorii din auto avariate or!ce p!esa , livrez in tara in 24 de ore! ofer garantie ! daca nu gasiti la noi inseamna ca nu exist CONTACT. SC EURO PARTS DISTRIBUTION SRL Reg Com: J40/14300/2011 CUI: RO29405223 Bucuresti, Str. Mihai Eminescu, Nr. 158-160 intersectia cu str. Vasile Lasca

Despre JANTE de la A la Z - Informatii utile ce te vor

Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare La o comanda ce nu depaseste valoarea minima de 99 lei cu TVA, se percepe o taxa de transport de 15 lei.-Preturile contin TVA. Produsele aflate in promotie sau la pret special, se vand in limita stocului disponibil.-La modul general, in acest domeniu de piese auto, calitatea produselor se reflecta in pretul lor. Un pret mic nu inseamna. Ce se schimba si la ce trebuie sa se astepte angajatii Acum cativa ani, cand au aparut primii roboti la Dacia, totul parea un experiment interesant, insa automatizarea este un proces care s-a accelerat la Uzina de Vehicule de la Mioveni. De la an la an se vede schimbarea si planul este ca gradul de automatizare sa fie de patru ori mai mare in 2020

Jante aluminium MOMO STING HYPER SILVER 19x9

Daca ai jante de tabla la Aveo, toate informatiile sunt scrise pe parte dinspre exterior pe cercul format de gaurile de prindere. Fiind in familia Daewoo-Chevrolet jantele tale sunt (probabil!) R14, 4x100, 5.5J, ET49. PCD nu stiu This post has been edited by mike.omega: May 10 2011, 07:55 PM---- De exemplu, BMW are 5x120 iar Audi are 5x112. Dar ce inseamna asta de fapt? Distanta intre prezoane este formata din doua numere: 5 si 120 (exemplul de la BMW). Numarul 5 indica numarul de prezoane iar 120 este distanta intre ele. Adica daca avem 4 x 100 inseamna ca masina are 4 prezoane cu o distanta de 100 mm intre ele (Dacia Logan) Scribd este cel mai mare site din lume de citit social și publicar Eu deja mi-am găsit pe 16 jante mult mai mișto decât ce aș fi găsit la dealer în plus prefer niște anvelope premium tot Michelin, continental, Dunlop, 215/65/16 și probabil confortabile și nu sar de 4500 de lei și nici nu îmi fac griji că n-am eficiență la frânare și merg cu chinezării și aia e..

Connaissez-vous votre vélo ? | Lepape-InfoJante aliaj BMW 330 2007, [ DezRestauration d'un Kreidler TM 1969 - ZSEFT- ZUNDAPPPEUGEOT 3008 RC LINE - Page : 2 - Divers - Peugeot 3008www

Nu de frig cumparam mai multe haine, nici de infometati mai multa mancare. De regula, ceea ce ne face sa cumparam mai mult decat ne este necesar sunt: tendintele in moda, plictisul, nevoia de a tine pasul cu ceilalti, si uneori chiar si simplul fapt ca nu am luat masa inainte de a merge la supermarket. Deci: stii unde se duc banii cand se duc? 1 Tomasetto luxury vand pompa de injectie 1.5dci logan blakline deschizatura bujie 1.6 16v reno jante 15 4x100 tutorial logan dacia genti piese auto logan cand ai o liniuta la indicatoru de benzina service dacia cu injector monopunct jante plw pareri www logan manual service .ro butoane logan aerisire capota parbriz zgariat anvelopa montana m801. Poze jante 16 bmw - ofert. Importator jante, livrare rapida in toata tara prin curier. Gama larga de jante si anvelope in stoc sau la comanda, jante omologate ECE/KBA/TUV/RAR cu garantie 2 ani. 0756 103 733 — 0756 103 734 L uni-V ineri: 09:00-18:00 Cosul de cumparaturi (0) Cauta pe site